Fontanna Vega

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-08-14 21:00:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Hej! Jak mija Ci ten długi weekend? Mam nadzieję, że świetnie się bawisz wraz ze swoim kocim towarzyszem! Razem z Kocim Rajem przygotowaliśmy tym razem recenzję kociej fontanny. I to nie byle jakiej, a Vegi od Ferplast! 

Obrazek na pudełku zachęca do testów.

Dziś zacznę od specyfikacji technicznej - w końcu fontanna to urządzenie napędzane za pomocą prądu (jedynie 12V, co sprawia, że zachowane jest maksimum bezpieczeństwa). Wygląda niepozornie i na pierwszy rzut oka nie jest łatwo zgadnąć, gdzie kryje się pompa. Sprytne mocowanie 'wodospadu' skrywa serce urządzenia - pompę z regulowanym stopniem szybkości przepływu wody. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się takiej opcji - wydawało mi się, że fontanna to fontanna i nie ma możliwości manipulacji jej parametrami ;) sprawdziliśmy kilka możliwości i kotom najbardziej podoba się umiarkowana prędkość; może jednak Twój lubi wolniejszy bądź szybszy nurt. Właśnie ta właściwość zachęca kociaki do picia wody w większej ilości. A jest co przechowywać w naszej fontannie - mieści 2 litry wody, która jest nieustannie filtrowana przez filtr węglowy. Dzięki temu zachowuje świeżość i atrakcyjność dla kocich zmysłów ;)

Tak wygląda wnętrze pudełka. Nadal niepozornie... w tekturowych pudełeczkach kryje się pompa i zasilacz.

Plastikowa konstrukcja jest bardzo elegancka. Nie ma chropowatej powierzchni, co sprawia, że jest łatwa do umycia. 

Fontanna po pełnym montażu.

Okej, co na to wszystko koty? Wynalazek wypróbowały wszystkie cztery - z różnym skutkiem. Najstarszy był średnio zainteresowany nowym nabytkiem.

No okej, coś tu postawiłaś... ale co to ma niby być?

Najlepszą zabawę za to miał oczywiście Banzai - na początku nie bardzo ogarniał, że fontanna służy do picia i... trącał wszystko łapką ;) strasznie przy tym rozchlapując wodę.

Banzai prezentuje - fontanna bez wody. Czy to na pewno nie jest legowisko czy coś, Pańcia?

Mmmm... ciekawe, ciekawe... a gdzie tu się wchodzi?

 

Że niby nachlapałem? E, nie, nieprawda. Taki słodki kotek?

Banzai przekonał do testowania Evana, który kocha wodę. Na początku Czarny nie był przekonany do delikatnego buczenia (sygnalizującego działanie pompy), ale nie robiło ono na nim specjalnego wrażenia.

Popatrz, tu płynie woda. 

Ostatnim recenzentem był strachliwy Marcyś. O dziwo, od razu wiedział, do czego służy fontanna - jako jedyny nie sprawdzał niczego łapką ani nie kombinował, jak zabrać się do tego dziwnego urządzenia. Od razu pociągnął łyk wody.

Delicje!

Cała czwórka jest bardzo zadowolona i szczęśliwa, że nareszcie mają własną fontannę! Obiecywałam im takiego cosia już od dawna, ale nigdy się nie składało. Od razu widać,że zaczęły pić więcej niż ze zwykłych miseczek - to jedno z założeń tego urządzenia. Koty mają tendencję do picia małych ilości płynów. By zminimalizować ryzyko kamicy nerkowej oraz innych schorzeń układu moczowego powinniśmy robić wszystko, by nasi milusińscy pili jak nawięcej. Fontanna Vega od Ferplast na pewno ułatwia zadanie :)

A dodatkowo zapewnia rozrywkę dzięki ciągle płynącej wodzie ;)

Vegę od Ferplast znajdziesz oczywiście w Kocim Raju: KLIKNIJ TUTAJ!

Nasz Partner:

Najnowsze aktualności

Kociolektury na wakacje

Autor: Agata Gerwat

Pierwszy raz w życiu pokuszę się o krótkie recenzje książek o kociej tematyce, które moim skromnym zdaniem mogą okazać się pomocne w zrozumieniu natury i zachowania kota. Pier…

Czytaj dalej

Kocia higiena

Autor: Ada Jewdokia

Każdy odpowiedzialny właściciel kociego futerka jest świadom tego, jak ważnym aspektem opieki nad pupilem jest jego zdrowie. Profilaktyczne badania u weterynarza, coroczne badania krwi i mo…

Czytaj dalej

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Radomiu 9-10.06.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/9477106920…

Czytaj dalej

Transporter - jaki wybrać? (cz.2)

Autor: Malwina Kacprzak

  Większość z nas staje prędzej czy później przed zadaniem: Umieścić kota w tranporterze i przemieścić go z punktu A do punktu B. Zadanie…

Czytaj dalej