Sleepy Corner

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-08-07 21:00:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Witajcie ponownie!

Wraz z Kocim Rajem mam dla Was nowy gadżet przetestowany przez kocie łapki różnej wielkości ;) Dziś ferajna przedstawia Sleepy Corner od SportPet Designs.

To niepozorne pudełko skrywa kocie spanko zaskakującej wielkości. 

Sleepy Corner to część zestawu Kitty City, może jednak z powodzeniem funkcjonować samodzielnie. Opakowanie zawiera materiałową budkę (dwie ścianki wykonane są z wytrzymałej siateczki) oraz wytrzymałe plastikowe rurki, dzięki którym konstrukcja nabiera kształtów. W zestawie są także dwie piłeczki z dzwoneczkiem, które mocuje się do górnych rogów Sleepy Corner; dodatkowo znajdziesz w komplecie również drapaczek owinięty sizalem.

Pozostałe części Kitty City, które można połączyć w jedną super-zabawkę. Zbierz je wszystkie! ;)

Całość po zmontowaniu ma wymiary 45x45x44 cm i według producenta może udźwignąć maksymalnie 9 kg. Montaż jest wybitnie prosty i zajął mi mniej niż 10 minut.

Tak prezentuje się Sleepy Corner w całej okazałości.

Czas na testy! Rude także dziś przyłożyły do nich łapki. Z racji wieku są nieco podejrzliwe i nie były od początku przekonane, czy to przypadkiem nie nowy sposób na transport do weterynarza ;)

Hmmmm... co się z tym czymś robi? Nie chcesz nas chyba gdzieś w tym zabierać, co?

 Evan jako przedstawiciel starszej młodzieży nie miał podobnych zastrzeżeń. Wystarczyło postawić przed nim nowy nabytek i takie były efekty:

Że co, że się nie zmieszczę? Jeszcze Ci pokażę!

Tu chciałabym pochwalić niezwykłe wykonanie produktu - jak już wspomniałam, producent zaleca użytkowanie zabawki przez koty ważące do 9kg. Waga Czarnego nieco przekracza ten próg - chłopak waży 10kg, jednak konstrukcja nawet nie zaskrzypiała. Zabawki od SportPet Designs charakteryzują się niesamowitą wytrzymałością, pamiętaj jednak, by zawsze nadzorować swojego pupila w trakcie zabawy.

Piłeczka jest okej. Drapak także akceptuję!

Ponieważ Sleepy Corner to bardzo lekka konstrukcja przy drapaniu kot może go przesunąć - warto wesprzeć go i lekko przytrzymać budkę w miejscu. Na pewno zmontowanie całego Kitty City niweluje ten problem, zwiększając ciężar oraz rozkładając środek ciężkości na większą powierzchnię. 

Banzai wkracza do akcji!

Jak widać na załączonym obrazku zabawka jest bardzo łatwa do zaakceptowania przez młode (duchem :P) koty. Warto dodać, że młodsza część kociej rodzinki wykorzystała każdą funkcję Sleepy Corner - zarówno wiszące kulki z dzwoneczkiem, jak i drapak oraz samo wnętrze, zachęcające do ucięcia krótkiej drzemki. Każdy z osobna, jak i razem...

Wspólne zabawy? No raczej, nie inaczej!

Jeżeli zastanawiasz się, czy materiał budki wytrzyma pazurki i kiełki Twojego kota - Banzai vel El Bandito sprawdził to specjalnie dla Ciebie. Ten urwipołeć latał po całym Sleepy Corner, gryzł, szalał, drapał i wspinał się w każdy możliwy sposób. Efekt? Nic się nie rozpruło ani nie zaciągnęło.

Gryzę, drapię, pełen serwis!

Niepozorna zabawka od SportPet Designs skradła przynajmniej dwa serca - dwa pozostałe potrzebują nieco więcej czasu ;) Wszystkie kociambry były bardzo zainteresowane Sleepy Corner; jeden (najmniejszy) do tej pory bawi się na zmianę piłeczkami dołączonymi do zestawu. Polecamy!

Nasz Partner:

Najnowsze aktualności

Kociolektury na wakacje

Autor: Agata Gerwat

Pierwszy raz w życiu pokuszę się o krótkie recenzje książek o kociej tematyce, które moim skromnym zdaniem mogą okazać się pomocne w zrozumieniu natury i zachowania kota. Pier…

Czytaj dalej

Kocia higiena

Autor: Ada Jewdokia

Każdy odpowiedzialny właściciel kociego futerka jest świadom tego, jak ważnym aspektem opieki nad pupilem jest jego zdrowie. Profilaktyczne badania u weterynarza, coroczne badania krwi i mo…

Czytaj dalej

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Radomiu 9-10.06.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/9477106920…

Czytaj dalej

Transporter - jaki wybrać? (cz.2)

Autor: Malwina Kacprzak

  Większość z nas staje prędzej czy później przed zadaniem: Umieścić kota w tranporterze i przemieścić go z punktu A do punktu B. Zadanie…

Czytaj dalej