Szczotka Zolux

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-08-02 19:30:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Witajcie!

Dziś specjalnie dla Was kocia ferajna przetestowała pewną niepozornie wyglądającą szczotkę od Kociego Raju

Wygląda jak większość szczotek dla kotów i psów, prawda? 

Jak widzicie na zdjęciu, szczotka wykonana jest bardzo elegancko i kolorowo. Rączka wygląda na plastikową, jednak fioletowe części są wykonane z mięciutkiego, bardzo wygodnie leżącego w dłoni kauczuku termoplastycznego (!), który ugina się przy mocniejszym nacisku - dzięki temu nie nabawisz się skurczu w dłoni. Ząbki to też nie najtańszy, słabej jakości metal - wykonane są z wytrzymałej stali węglowej. Również poduszeczka, na której są umieszczone wykonany jest z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu 'igiełki' nie wypadną i będą służyć przez długie sesje czesania. Byłam zaskoczona tym, jak bardzo Zolux różni się od innych szczotek tego typu obecnych na rynku - ząbki są lekko zakrzywione, idealnie zaokrąglone na końcach, dzięki czemu nie kłują i nie powodują dyskomfortu u kociaków, jednocześnie idealnie wyczesując podszerstek.

Marcel - szczotkowy maniak - testuje nowy nabytek. Na drugim zdjęciu widać podszerstek, który wyczesałam w około dwie minuty.

Zolux także pięknie zbiera sierść wypadającą podczas czesania. Niektóre grzebienie powodują, że po przesunięciu nimi od karku po ogon trzeba zdjąć 'nadmiar' sierści ręką z kociego grzbietu. Tu nigdy nie napotkasz takiego problemu.

Marcel uwiedziony. Mizia się sam.

 

Powyżej krótka prezentacja głównej zmory szczotek osadzonych na 'poduszkach' z dużą ilością ząbków - wyjmowanie sierści spomiędzy nich. W przypadku Zolux wystarczy złapać wzdłuż dwóch dłuższych boków (ząbków) palcem wskazującym i kciukiem i delikatnie próbować je złączyć, jednocześnie unosząc do góry. Działa jak magia. Pomiędzy ząbkami nie pozostaje nawet kłębuszek sierści.

Dzieciak poznaje pierwszą szczotkę w swoim życiu.

Drugi w kolejności testowania jest Banzai. Maluch po raz pierwszy widział szczotkę, więc przede wszystkim przekonany był, że to cudowna zabawka ;) Powoli będziemy się uczyć czesania. Na razie kociak kojarzy przekąskę z dotykiem grzebyka - pozostaniemy przez jakiś czas na tym etapie, by po pierwsze go nie przestraszyć, a po drugie - by kojarzył mu się jedynie mega pozytywnie :) Jak widzisz, Zolux nadaje się także dla kociąt! Jednak uważaj i czesz delikatnie, by wywoływać na przyszłość tylko dobre skojarzenia.

 

A teraz....Evan. Czy szczotka spełnia swoją rolę przy naprawdę długiej sierści?

Evan zmierzwiony po całym dniu zabaw z małym. Ale nadchodzi odsiecz!

Moim zdaniem Zolux spełnia się idealnie jako szczotka do codziennej pielęgnacji. Dzięki specyficznej budowie nadaje sierści jedwabistą miękkość i połysk.

Różnica jest widoczna gołym okiem. Wystarczyło około 5 minut czesania.

Czesanie to świetna zabawa, jeśli kociaki są nauczone go w odpowiedni sposób. No i z pomocą odpowiednich narzędzi! Polecamy szczotkę Zolux - wszyscy :)

Zabawka! Błyszczy się! 

A już po pewnym czasie wspólnej zabawy, zainspirowanej czesaniem....

 

Na deser: Marcyś zakochany w szczotce.

Szczotkę Zolux znajdziesz w Kocim Raju: KLIKNIJ TUTAJ!

Nasz Partner:

 

Najnowsze aktualności

Kociolektury na wakacje

Autor: Agata Gerwat

Pierwszy raz w życiu pokuszę się o krótkie recenzje książek o kociej tematyce, które moim skromnym zdaniem mogą okazać się pomocne w zrozumieniu natury i zachowania kota. Pier…

Czytaj dalej

Kocia higiena

Autor: Ada Jewdokia

Każdy odpowiedzialny właściciel kociego futerka jest świadom tego, jak ważnym aspektem opieki nad pupilem jest jego zdrowie. Profilaktyczne badania u weterynarza, coroczne badania krwi i mo…

Czytaj dalej

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Radomiu 9-10.06.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/9477106920…

Czytaj dalej

Transporter - jaki wybrać? (cz.2)

Autor: Malwina Kacprzak

  Większość z nas staje prędzej czy później przed zadaniem: Umieścić kota w tranporterze i przemieścić go z punktu A do punktu B. Zadanie…

Czytaj dalej