Myszki Petstages

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-07-26 19:10:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Witajcie w nowym serwisie Kocich Tajemnic!

Specjalnie dla Was wraz z Koci Raj startujemy z nowym cyklem Kocich Gadżetów. W każdy wtorek i niedzielę znajdziecie tu nowe akcesoria, własnołapnie przetestowane przez moich rozrabiaków: Evana i Banzaia. Evana już znacie - ta czarna kula futra testowała już dla Was jednorazową kuwetę oraz zestaw tekturowych zabawek Blocks. Banzai dołączył do naszej rodziny równo dwa tygodnie temu - został znaleziony przez znajomą w środku pola. Powitajcie proszę żywe srebro, urwisa i urwipołcia, dla którego Evan został wyrozumiałym kocim tatusiem ;)

Zacznijmy więc!

Myszki Petstages to zestaw dwóch zabawek ze specjalnego materiału ORKAkat, przypominającego w dotyku połączenie twardego żelu i gumy, jednak dużo bardziej wytrzymały. Jest to materiał nietoksyczny, przyjemny w dotyku, lekki oraz nasączony kocimiętką (a do tego pachnie ładnie nawet dla człowieka ;)

 

Dla kotków pachnie super, a to najważniejsze.

To nie wszystko. Myszka ma na brzuszku specjalny otwór, pozwalający na włożenie do środka kocich smakołyków. Tworzą one wtedy swojego rodzaju 'serduszko' - szczególnie ważne dla kotów, które uwielbiają dzwoneczki w zabawkach tego typu. Szczerze przyznaję, że pusta myszka nie była tak interesująca, jak wypełniona i grzechocząca.

Tak właśnie wygląda wypełnianie zabawki kocimi przegryzkami - oraz pełna mysz.

Koty były bardzo zainteresowane nowym nabytkiem. Co prawda niektórzy podchodzili do niej nieufnie (patrz: Banzai, którego pysio to tylko jakieś 2x zabawka), co nie ostudziło entuzjazmu po zapoznaniu się z obiektem. W grę wchodzi każdy aspekt - wąchanie ("ciekawe"), lizanie ("bardzo fajne"), trącanie łapką ("super") oraz noszenie w pyszczku ("najlepsza zabawka świata!").

 Jestem już bardzo statecznym kocurem, nie wypada mi szaleć jak temu tam... ale... to jest naprawdę fajna rzecz.

Od wdychania kocimięty i super wspaniałej zabawy Banzai dostał małpiego rozumu i oto efekty ;)

No dobrze, wiemy już, że młodzież i podrostki są bardzo zainteresowani takimi nowościami - ja też nigdy jeszcze nie spotkałam się z taką nowinką na rynku kocich akcesoriów. A co z kotami starszymi? Dziś odpowiedź także dla opiekunów seniorów.

Wraz z drugą myszą odwiedziłam Rude, czyli nestorów rodu. Chłopcy mieli możliwość przetestować coś, czym nigdy się nie bawili - obawiałam się, że faktura, zapach i wygląd zabawki (są przyzwyczajeni do puchatych obiektów) może im nie pasować.

Tak, dobrze przeczytaliście - to czas przeszły.

Okazuje się, że każdy kot może zainteresować się myszą od Petstages. Co więcej, niektórzy bawią się nią jeszcze lepiej, niż zwykłymi ;)

Marcel postanowił, że trzeba zrobić sobie kocie selfie z taką nowością.

Sasza poznaje swoją nową miłość.

Z początku myszka była interesująca jedynie z powodu zapachu - jej materiał nie przekonał kocurów od razu. Wystarczyło jednak kilka rzutów i może dwie minuty pogoni, by Sasza zaczął aportować zdobycz.

Hmmm... czy to się tyka łapką?

O! To ma ogonek specjalnie do noszenia w pyszczku!

Już nikt mi jej nie odbierze...

Podsumowując - szczerze polecamy myszki Petstages nasączone kocimiętką, a pod recenzją tą podpisuje się aż 16 kocich łapek ;). Znajdziecie je w sklepie Koci Raj: KLIKNIJ TUTAJ

 Nasz partner:

Najnowsze aktualności

Kociolektury na wakacje

Autor: Agata Gerwat

Pierwszy raz w życiu pokuszę się o krótkie recenzje książek o kociej tematyce, które moim skromnym zdaniem mogą okazać się pomocne w zrozumieniu natury i zachowania kota. Pier…

Czytaj dalej

Kocia higiena

Autor: Ada Jewdokia

Każdy odpowiedzialny właściciel kociego futerka jest świadom tego, jak ważnym aspektem opieki nad pupilem jest jego zdrowie. Profilaktyczne badania u weterynarza, coroczne badania krwi i mo…

Czytaj dalej

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Radomiu 9-10.06.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/9477106920…

Czytaj dalej

Transporter - jaki wybrać? (cz.2)

Autor: Malwina Kacprzak

  Większość z nas staje prędzej czy później przed zadaniem: Umieścić kota w tranporterze i przemieścić go z punktu A do punktu B. Zadanie…

Czytaj dalej