Kocie drzwiczki - Trixie Freecat de Luxe

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2015-09-04 19:39:56 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do: Zooplus.pl. Osoba ta wyraziła zgodę na ich publikację w tym artykule. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Witajcie po przerwie w dziale Kocich Gadżetów. Dziś zapoznam Was z akcesorium, które przyda się zarówno kotom niewychodzącym, jak i tym, które swoje życie spędzają na równi w domu, co na zewnątrz. O czym mowa? O kocich drzwiczkach - a dokładniej o Trixie Freecat de Luxe, oferowanych przez Zooplus.

Podejrzewam, że większość z Was kojarzy podobny gadżet głównie z amerykańskich filmów - klapka w drzwiach wyjściowych ma pozwalać kotu na swobodną eksplorację terenu poza domem. Oczywiście kociak ma w domostwie właścicieli swoją miseczkę, posłanko i zabawki. Być może niektórzy z Was także mają koty wychodzące, które co jakiś czas tylko pojawiają się w pomieszczeniach zamieszkanych przez ludzką rodzinę - i o ile jesteście pewni, że teren jest bezpieczny, nic kotu nie zagraża, jest on zaszczepiony i zaczipowany/wyposażony w obróżkę z bezpiecznym zapięciem i adresatką to w porządku! (Chwila prywaty: co prawda jestem zwolenniczką domów niewychodzących, ale rozumiem świadome, bezpieczne domy wychodzące.) Zamiast zostawionego otwartego okna czy drzwi możecie skorzystać ze specjalnych drzwiczek dla kociaków.

Ale uwaga! Tego typu gadżet jest również niezwykle przydatny w mieszkaniach i w wypadku, gdy swoich przyjaciół na dwór nie wypuszczacie. W przypadku, gdy np. kuwetę trzymacie w łazience możecie w jej drzwiach zamontować właśnie Freecata - dzięki temu pomieszczenie może pozostać zamknięte (i strzeżone na przykład przed niepowołanym atakiem ze strony dzieci czy psa ;) ), a jednocześnie dostępne dla kota. Według mnie to świetne rozwiązanie. Może być jednak nie do końca skuteczne w przypadku naprawdę wielkich kotów.

Freecat charakteryzuje się aż czterema funkcjami otwierania: drzwiczki mogą otwierać się w obie strony, pozwalać jedynie na wejście, pozwalać jedynie na wyjście lub też mogą pozostawać całkowicie zamknięte. Gadżet ten jest także nie tylko odporny na warunki atmosferyczne (dlatego można go montować zarówno w wyjściowych, jak i w wewnętrznych drzwiach), ale także uszczelnione i ciche, z magnetycznym zamknięciem - co pozwoli uniknąć przeciągów i zablokowania się klapki w pozycji 'do wyjścia'. Dodatkowo warto zauważyć, że dzięki dodatkowemu elementowi do montażu można dopasować Freecat de Luxe do praktycznie każdej grubości drzwi! Producent zapewnia także, że można je montować w ścianach - wtedy jednak proponowałabym dokupić dodatkowe elementy montażowe wydłużające głębokość tunelu przejściowego.

Pamiętajmy, że każda nowość musi zostać 'oswojona' przez kota - należy go nauczyć korzystania z nowego sposobu przechodzenia przez drzwi. Polecam sposoby pozytywne (na przykład na smakołyk - przetestowane!) - przez jakiś czas pozostaw tunel całkiem otwarty, bez klapki, a po drugiej jego stronie połóż kocie przysmaki. Warto zamknąć drzwi, by w razie czego nie przesunęły się razem z kotem i nie wywołały paniki. Powodzenia!

Trixie Freecat de Luxe znajdziecie w Zooplusie:  Klik!

 

Najnowsze aktualności

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Radomiu 9-10.06.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/9477106920…

Czytaj dalej

Transporter - jaki wybrać? (cz.2)

Autor: Malwina Kacprzak

  Większość z nas staje prędzej czy później przed zadaniem: Umieścić kota w tranporterze i przemieścić go z punktu A do punktu B. Zadanie…

Czytaj dalej

Nowy, majowy numer KOCICH SPRAW do nabycia już od piątku 04.05.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

KOCHANI KOCIARZE, KOCHANI CZYTELNICYOD REDAKCJIMagdalena Bielicka 4 SPIS TREŚCI 6 LIS…

Czytaj dalej

Misja: koci taksówkarz

Autor: Alicya Oss

Intrygujący tytuł, nieznana mi wcześniej fińska autorka i koty na okładce. Czy można się w ogóle takiej kombinacji oprzeć? Nie wiem jak wy, ale …

Czytaj dalej