Kitty Tunnel

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-09-04 21:00:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Dziś wraz z Kocim Rajem Evan i Banzai przedstawiają...

Kitty Tunnel od SportPet Designs!

Niepozorne opakowanie skrywa tonę zabawy!

Czasem zastanawiałam się, czy koci tunel to coś dla mojego kota. Evan wszak jest kocurem potężnym, bywa, że flegmatycznym (ale to zależy głównie od jego widzi-mi-się i - jak się zdaje - towarzystwa). Czy aby na pewno interesowałaby go taka rzecz? A przede wszystkim - czy zmieściłby się do takiego tunelu? Sceptycyzm kazał nie inwestować w podobne zabawki. Jednak teraz, gdy jest z nami młody Banzai, pomyślałam: a co tam! Spróbujmy! I bardzo dobrze się stało. 

Wymiary tunelu od SportPet to 28x28x91cm, co oznacza, że warto wygospodarować choć metr wolnej przestrzeni na nowy nabytek. W naszym przypadku tunel latał po całym pokoju w ferworze zabawy, więc polecam jednak nieco więcej miejsca żeby nie ograniczać kotom kreatywności ;)

Szeleszczący pakunek wzbudził zainteresowanie. Przy okazji możecie zaobserwować Banzaia uczącego się chodzenia w szeleczkach :)

Tunel otwiera się (i składa) z pomocą spiralnie zamontowanego, dość elastycznego druciku, wszytego w szeleszczącą tubę. Zamknięcie w postaci dwóch 'bolców' powstrzymuje go przed samoistnym otwarciem. To wspaniałe rozwiązanie, które może mieć dodatkowe zastosowanie - jeśli jesteśmy posiadaczami Kitty Play Cube, możemy za ich pomocą połączyć zabawki!

Moje obawy co do wielkości tunelu były całkowicie bezpodstawne.

Wbrew założeniom to Evan był pierwszym testerem i zdecydowanym władcą Kitty Tunnel. Zaraz po rozłożeniu wskoczył do środka i nie miał zamiaru nikomu ustępować placu. Banzai próbował - udało mu się tylko raz zamienić się miejscami z Panem Hrabią. Niesamowite! Tego się zupełnie nie spodziewałam. Evan jest zachwycony!

Bałam się, ża Maine Coon do środka nie wejdzie - a wchodzą na luźno dwa koty.

W Kitty Tunnel znajdują się trzy otwory - dwa po bokach oraz jeden na górze. Powyżej dokumentacja, gdzie Maine Coony lubią wystawać najbardziej ;) Wszystkie wyjścia są możliwe do użytku zarówno w trakcie zabawy, jak i w celu opuszczenia przybytku - są wystarczająco duże i solidnie wykończone, dzięki czemu nawet po ostrej zabawie z użyciem pazurków i zębów nie prują się ani nie zagrażają kociemu zdrowiu. Na pochwałę zasługuje całość wykonania (jak zwykle u SportPet Designs) - najwyższa jakość materiałów sprawia, że nawet zęby i pazury nie są w stanie naruszyć konstrukcji w żadnym miejscu.

Na pierwszum zdjęciu widać z przodu tunelu łapę Evana. Ogon nieco wystawał na drugim końcu...co w niczym nie przeszkadzało żadnemu z kocurów. Poza tym jak widać można się także doskonale bawić nie tylko w środku, ale też obok!

I oto upragniony, acz krótki moment... Banzai w tunelu! Ale Evan czuwa...

...i po chwili odzyskuje swoje włości ;)

Zdecydowanie polecamy niezdecydowanym! Jeśli boicie się, że zabawka będzie zajmowała zbyt dużo miejsca pamiętajcie, że zawsze można ją ponownie złożyć ischować chociażby do szuflady - nie zajmuje wiele miejsca w złożonej wersji. Warto też schować go na noc, bo...zabawa może być głośna szczególnie, gdy kot z impetem wpada w zabawkę i przelatuje w niej przez cały pokój ;) No i szeleści! Na koniec mam dla Was jeszcze filmik ilustrujący kocie zabawy w Kitty Tunnel!

 

Niestety w chwili obecnej w Kocim Raju Kitty Tunnel został wyprzedany (tak, jest tak świetny!), więc chwilowo kieruję Was do produktu od Petstages: KLIKNIJ TUTAJ! Gdy tylko zapasy zostaną uzupełnione, od razu Was o tym powiadomię :)

Nasz Partner:

 

Najnowsze aktualności

Podcinanie pazurów u kota

Autor: Ada Jewdokia

Jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych, który jest wskazany w opiece nad kotami, jest  podcinanie pazurów. Kwestia ta sama w sobie jest przez wiele osób uważa…

Czytaj dalej

"KEDI" najchętniej oglądanym filmem dokumentalnym w 2017 roku

Autor: Stanisław Szewczyk

"KEDI" – fenomenalny dokument o stambulskich kotach najchętniej oglądanym filmem dokumentalnym w 2017 roku …

Czytaj dalej

"Kedi - Sekretne życie kotów" czyli kocie życie od podszewki

Autor: Joanna Burakowska

Jakiś czas temu otrzymałam zaproszenie na przedpremierowy pokaz filmu pt.: „ Kedi- sekretne życie kotów”. Muszę przyznać, że widziałam już kilka filmów o kotach w swoim ży…

Czytaj dalej

Żywienie kociąt

Autor: Ada Jewdokia

Osierocone lub porzucone kocięta do 10 tygodnia życia mają minimalne szanse na przeżycie, jeżeli nie zostaną objęte odpowiednią opieką przez człowieka. Bardzo ważne przez pierwsze tygodnie …

Czytaj dalej