Szczotka Zolux

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2016-08-02 19:30:00 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Witajcie!

Dziś specjalnie dla Was kocia ferajna przetestowała pewną niepozornie wyglądającą szczotkę od Kociego Raju

Wygląda jak większość szczotek dla kotów i psów, prawda? 

Jak widzicie na zdjęciu, szczotka wykonana jest bardzo elegancko i kolorowo. Rączka wygląda na plastikową, jednak fioletowe części są wykonane z mięciutkiego, bardzo wygodnie leżącego w dłoni kauczuku termoplastycznego (!), który ugina się przy mocniejszym nacisku - dzięki temu nie nabawisz się skurczu w dłoni. Ząbki to też nie najtańszy, słabej jakości metal - wykonane są z wytrzymałej stali węglowej. Również poduszeczka, na której są umieszczone wykonany jest z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu 'igiełki' nie wypadną i będą służyć przez długie sesje czesania. Byłam zaskoczona tym, jak bardzo Zolux różni się od innych szczotek tego typu obecnych na rynku - ząbki są lekko zakrzywione, idealnie zaokrąglone na końcach, dzięki czemu nie kłują i nie powodują dyskomfortu u kociaków, jednocześnie idealnie wyczesując podszerstek.

Marcel - szczotkowy maniak - testuje nowy nabytek. Na drugim zdjęciu widać podszerstek, który wyczesałam w około dwie minuty.

Zolux także pięknie zbiera sierść wypadającą podczas czesania. Niektóre grzebienie powodują, że po przesunięciu nimi od karku po ogon trzeba zdjąć 'nadmiar' sierści ręką z kociego grzbietu. Tu nigdy nie napotkasz takiego problemu.

Marcel uwiedziony. Mizia się sam.

 

Powyżej krótka prezentacja głównej zmory szczotek osadzonych na 'poduszkach' z dużą ilością ząbków - wyjmowanie sierści spomiędzy nich. W przypadku Zolux wystarczy złapać wzdłuż dwóch dłuższych boków (ząbków) palcem wskazującym i kciukiem i delikatnie próbować je złączyć, jednocześnie unosząc do góry. Działa jak magia. Pomiędzy ząbkami nie pozostaje nawet kłębuszek sierści.

Dzieciak poznaje pierwszą szczotkę w swoim życiu.

Drugi w kolejności testowania jest Banzai. Maluch po raz pierwszy widział szczotkę, więc przede wszystkim przekonany był, że to cudowna zabawka ;) Powoli będziemy się uczyć czesania. Na razie kociak kojarzy przekąskę z dotykiem grzebyka - pozostaniemy przez jakiś czas na tym etapie, by po pierwsze go nie przestraszyć, a po drugie - by kojarzył mu się jedynie mega pozytywnie :) Jak widzisz, Zolux nadaje się także dla kociąt! Jednak uważaj i czesz delikatnie, by wywoływać na przyszłość tylko dobre skojarzenia.

 

A teraz....Evan. Czy szczotka spełnia swoją rolę przy naprawdę długiej sierści?

Evan zmierzwiony po całym dniu zabaw z małym. Ale nadchodzi odsiecz!

Moim zdaniem Zolux spełnia się idealnie jako szczotka do codziennej pielęgnacji. Dzięki specyficznej budowie nadaje sierści jedwabistą miękkość i połysk.

Różnica jest widoczna gołym okiem. Wystarczyło około 5 minut czesania.

Czesanie to świetna zabawa, jeśli kociaki są nauczone go w odpowiedni sposób. No i z pomocą odpowiednich narzędzi! Polecamy szczotkę Zolux - wszyscy :)

Zabawka! Błyszczy się! 

A już po pewnym czasie wspólnej zabawy, zainspirowanej czesaniem....

 

Na deser: Marcyś zakochany w szczotce.

Szczotkę Zolux znajdziesz w Kocim Raju: KLIKNIJ TUTAJ!

Nasz Partner:

 

Najnowsze aktualności

Mrau Cafe - Druga kocia kawiarnia w Lublinie

Autor: Joanna Burakowska

Tym razem ekipa Kocich Tajemnic postanowiła wybrać się do niedawno otworzonej i już drugiej Kociej Kawiarni w Lublinie- Mrau Cafe na ulicy Kapucyńskiej.  Od samego wejścia czuć panując…

Czytaj dalej

Co słychać u kotów Kocich Tajemnic? - Jesienne igraszki

Autor: Karolina Talar

Już skończyło się nam lato. Jesień króluje nam za to. Za oknami deszcz i słota. …

Czytaj dalej

Nowy, listopadowy numer KOCICH SPRAW do nabycia już od piątku - 3.11.2017

Autor: Stanisław Szewczyk

BÓSTWO OD REDAKCJI Magdalena Bielicka 4 SPIS TREŚCI 6 LISTY …

Czytaj dalej

Targi dla Zwierzaków! - Znajomi Znajomych

Autor: Stanisław Szewczyk

Już 29 października odbędzie się pierwsza edycja wyjątkowych targów skierowanych dla naszych czworonożnych pupili. Targi dla Zwierzaków odbędą się w znanej, warszawskiej klubokawiar…

Czytaj dalej