Z wyprawą do MRAU CAFE Kocia Kawiarnia w Lublinie [FOTO, FILM, WYWIAD]

Autor: Stanisław Szewczyk Dodano: 2016-03-20 14:08:53 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć kocie kawiarnie. Wszystko rozpoczęło się od Krakowa, a teraz radość ta przypadła Lublinowi. Wszyscy mieszkańcy tego miasta w wolnej chwili mogą tam się wybrać i odciąć się od otaczającego, zabieganego świata. Warto zwrócić uwagę także na lokalizację. Kawiarnia o nazwie MRAU CAFE znajduje się bardzo blisko samego centrum tego miasta.

Przejdźmy jednak do samego sedna. Idąc już w kierunku kociej kawiarni dostrzegamy ogromną witrynę, w której oczywiście nie może zabraknąć najważniejszych istot jakimi są koty. Nad nią widnieje bardzo widoczny szyld oczywiście z logo kawiarni. Po dotarciu na miejsce i wejściu do środka w pierwszej kolejności cała eskadra mruczków podbiegła do nas, domagając się pieszczot. Jednakże zanim je otrzymają, musieliśmy zostać przeszkoleni i poinformowani o zasadach obowiązujących w kawiarni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z racji, że wiele osób nie posiada tej podstawowej wiedzy, jak obchodzić się z takimi zwierzakami, w tak specyficznym miejscu. Dodatkowo należy umyć ręce specjalnym środkiem w celu pozbycia się niechcianych zapachów.

Jednak po dopełnieniu formalności przyszedł czas na najważniejsze. Wystarczyło zająć swoje miejsce i już mruczki emanowały swoją miłością oraz serdecznością. Nie musieliśmy długo czekać, by jakiś futrzak do nas przyszedł. Oczywiście w pierwszej kolejności próbował się dostać do jedzenia, jednakże wszystko zostało dobrze przemyślane. Wraz z przekąską dostajemy pokrywkę, która uniemożliwia podebranie przez mruczka smakołyku. Oprócz tego otrzymaliśmy fantastycznie przygotowane kawy z nutką miłości w postaci kociego łepka. Po czymś takim byliśmy wniebowzięci i zapomnieliśmy o bożym świecie.

Co więcej mieliśmy okazję porozmawiać z współwłaścicielką, która jest bardzo miłą i sympatyczną osobą. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji na temat działania kawiarni, ale przede wszystkim udało nam się poznać wszystkich podopiecznych kawiarni. Nawet mogliśmy się z nimi pobawić, a także zobaczyć co się dzieje kiedy otrzymają kilka smakołyków. Sami możecie dostrzeć to na filmie poniżej.

W obecnej chwili w MRAU CAFE możemy odnaleźć 12 kociaków które jak zauważyliśmy bardzo się lubią. Z chęcią poddają się wspólnym zabawom. Dostrzegliśmy także, że ich ulubionym miejscem są wysoko położone półki oraz tkz. „kociostrada” podwieszona pod samym sufitem.

Całość kawiarni prezentuje się bardzo dobrze. Mamy tutaj dużo przestrzeni i nie da się odczuć obecności innych. Panuje tu cisza i spokój. Najważniejsze są tu koty. Można by rzec, że lepiej trafić nie mogły i zapewne nie jeden im może pozazdrościć.

Jeśli nadal ktoś się zastanawia nad odwiedzinami tego miejsca, chciałbym jeszcze dodać opinię mojej dziewczyny, która ostatnio wcieliła się w rolę redaktorki, na potwierdzenie że jest to obowiązkowy punkt dla każdego kociarza.

„W ostatnim czasie miałam okazję odwiedzić Mrau Cafe Kocia Kawiarnia w Lublinie. Moim zdaniem jest to miejsce idealne na chwilę relaksu i odpoczynku w tym mieście. Oczywiście to wszystko za sprawą obecnych tam kociaków, których sam widok sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech od ucha do ucha. W ich towarzystwie można nie tylko wypić dobrą kawę i skosztować czegoś słodkiego ale również pobawić się z nimi. Ogromnym atutem kawiarni jest bardzo dobra i miła obsługa oraz właściciele, którzy czuwają nad tym by miejsce to było przytulne i zawsze w pełni gotowe na przyjęcie nowych gości, a kociaki zadbane i pełne energii. Jestem bardzo zadowolona ze spędzonego tu czasu. Mrau Cafe Kocia Kawiarnia to miejsce godne polecenia. Kto raz tu był na pewno z ochotą wróci.”

Więc teraz nie zastanawiajcie się, zarezerwujcie sobie jeden weekend żeby tam się pojawić a na pewno nie pożałujecie!

Zobaczcie również GALERIĘ!

 

Najnowsze aktualności

Nowy, grudniowo-styczniowy numer KOCICH SPRAW do nabycia już od piątku - 01.12.2017

Autor: Stanisław Szewczyk

3 KOCIA POMOC OD REDAKCJI Magdalena Bielicka 4 SPIS TREŚCI 6 LISTY 7 K…

Czytaj dalej

BARF-czym to się je?

Autor: Ada Jewdokia

Zdrowa dieta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmy. Staramy się, aby posiłki były jak najbardziej zbilansowane i jak najmniej przetworzone. Po…

Czytaj dalej

Ahoj! Kapitan Nauka nadciąga - SuperQuiz Koty

Autor: Alicya Oss

Mam koty i przeczytałam o nich sporo książek. Wydawało mi się więc, że kto jak kto, ale ja na pewno całkiem sporo o nich wiem i żaden quiz mnie nie zaskoczy.…

Czytaj dalej

Mrau Cafe - Druga kocia kawiarnia w Lublinie

Autor: Joanna Burakowska

Tym razem ekipa Kocich Tajemnic postanowiła wybrać się do niedawno otworzonej i już drugiej Kociej Kawiarni w Lublinie- Mrau Cafe na ulicy Kapucyńskiej.  Od samego wejścia czuć panując…

Czytaj dalej