Trixie Cat Activity Fantasy Board

Autor: Kaja Kierlik Dodano: 2015-06-05 22:48:08 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do: http://www.zooplus.pl. Osoba ta wyraziła zgodę na ich publikację w tym artykule. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Dziś chcę Wam przedstawić zabawkę pobudzającą kocią inteligencję: Trixie Cat Activity Fantasy Board. Posiada ona aż 4 moduły, pozwalające na zaangażowanie kociej uwagi w maksymalnym stopniu. Możesz do niej wrzucić smakołyki, suchą karmę lub dodać karmę mokrą bądź wodę (szczególnie polecam dla kotów, które mają problemy z regularnym piciem z miseczki - ten sposób podawania płynów może zwiększyć ilość przyjmowanej przez kota wody, co jest szczególnie ważne u kociaków jedzących głównie suche pożywienie). W ten sposób można walczyć ze zwierzęcą otyłością - siłą rzeczy kot przyjmuje mniej pokarmu, a uczucie sytości pojawi się szybciej, niż w przypadku 'koparowego' zagarniania karmy ;)

Producent tak oto pisze o wspomnianych przeze mnie modułach do zabawy i jedzenia:

"1 - moduł grzebania: moduł grzebania oferuje dwa warianty zabawy. Można rozsypać przysmaki pomiędzy dwoma piłkami do tenisa stołowego, aby Twój kot mógł z całym zaangażowaniem przekopać cały moduł. Drugim wariantem zabawy jest wypełnienie modułu niewielką ilością wody i umieszczenie w niej pływających zabawek, jako zdobyczy.
2 - moduł kaskady: tutaj zwinna łapka jest wymagana! Smakołyki mogą być wyławiane ze środkowej niecki, przy czym niektóre spadną do niższej kaskady. Twój kot nauczy się chwytać i pewnie trzymać ulubione przysmaki.
3 - moduł rzutu: szybkość i precyzja będą tu wysoko cenione! Twój kot otrzyma smakołyk prosto z kielicha tylko dzięki skoordynowaniu wszystkich ruchów. Jeśli się tylko za bardzo pośpieszy smakołyk przeleci mu koło nosa i trzeba będzie za nim gonić.
4 - moduł języka: tutaj zostanie sprawdzony język Twojego kota. Sięgając po płynne smakołyki lub wodę udowodni swój spryt i poćwiczy język. Moduł języka jest niezwykle interesujący dla niewidomych lub w inny sposób upośledzonych kotów."

Pamiętajcie jednak, by zawsze nadzorować zabawę swojego pupila, a przy pierwszym podejściu najpierw nauczyć go korzystania z nowej zabawki!

Trixie Cat Activity Fantasy Board znajdziecie w Zooplusie:  Klik!

 

Najnowsze aktualności

Mono no aware i kot

Autor: Alicya Oss

Nie wiedziałam, czego mam się po tej książce spodziewać. Określenia takie jak „literacki fenomen” i „powieść-medytacja” obiecywały wiele…

Czytaj dalej

Numer Wrześniowy KOCICH SPRAW w sprzedaży od 1 września 2017

Autor: Stanisław Szewczyk

ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ OD REDAKCJI Magdalena Bielicka 4 SPIS TREŚCI 6 LISTY …

Czytaj dalej

Co słychać u kotów Kocich Tajemnic? - Czas wakacji

Autor: Stanisław Szewczyk

Czas wakacji szybko minął nawet sierpień nam zaginął. Były burze i upały- …

Czytaj dalej

Podcinanie pazurów u kota

Autor: Ada Jewdokia

Jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych, który jest wskazany w opiece nad kotami, jest  podcinanie pazurów. Kwestia ta sama w sobie jest przez wiele osób uważa…

Czytaj dalej