Światowy Dzień Kota - Galeria Krakowska

Autor: Stanisław Szewczyk Dodano: 2014-02-17 00:37:13 Zdjęcia zamieszczone w artykule należą do portalu Kocie Tajemnice. Używanie ich bez uzyskania wcześniejszej zgody jest zabronione! Zobacz treść artykułu

Światowy Dzień Kota to wyjątkowe święto dla każdej osoby która posiada w swoim domu małego pupila zwanego kotem. Dobrze wie ile wysiłku trzeba włożyć aby wyrósł na odważnego i walecznego osobnika. Z okazji tego święta w wielu miastach organizuje się pokazy kotów, które mają za zadanie ukazanie kocich walorów z jak najlepszej strony. Miałem okazję być na jednym z nich, w Krakowie. Chciałbym przybliżyć Wam atmosferę wystawy oraz pokazać niektóre kocie piękności, które udało mi się sfotografować.

Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 13. Pierwsze wrażenie - jakie tu tłumy? Stada galopujących ludzi okupowała klatki bezbronnych kociaków, a one i tak miały nas w ogonach. Ku ludzkiej uciesze prezentowały swoje grzbiety koty długowłose, krótkowłose, kędzierzawe… Towarzyszyły temu skoczne zabawy dzieci na wcześniej przygotowanej scenie, które prezentowały kocie tańce w rytm wesołej muzyki, malowanie kocich twarzy do których ustawiła się solidna kolejka chętnych oraz prezentacja kociaków do adopcji jednej z krakowskich fundacji. Wystawa była również okazją do zakupu kocich akcesoriów oraz różnego rodzaju żywności.

Nawet najmłodsi hodowcy z zapałem prezentowali swoje zwierzaki. Zachęcali do głosowania na ich koty i pomagali nam w zrobieniu wiele pięknych zdjęć. Ich zapał oraz wiedza na temat ras kotów była zdumiewająca. Można powiedzieć, że przebili swoim zaangażowaniem wielu dorosłych hodowców. Wokół nich gromadziło się najwięcej miłośników futrzaków.

Bardzo ważnym elementem wystawy była zbiórka pieniędzy na bezdomne koty. Wielu wolontariuszy zachęcało klientów galerii aby dołączyli się do tego szczytnego celu. Zachęcali także do przekazania 1% na krakowską fundację ratującą koty. Robili to z wielkim zaangażowaniem i za wszelką cenę chcieli zdobyć kolejną złotówkę.

Dodatkowo każdy mógł wziąć udział w głosowaniu w trzech kategoriach: najpiękniejszy kot długowłosy, najpiękniejszy kot krótkowłosy, najpiękniejszy kot łysy. Dla zwycięzców przygotowane były statuetki oraz medale. Muszę przyznać, że zarówno koty jak i nagrody prezentowały się bardzo dobrze. Zwycięzców nie udało mi się poznać, gdyż musiałem jechać dalej.

Na pytanie, które zadawałem wielu hodowcom: „Jak koty radzą sobie z wystawowym stresem” zgodnie odpowiadali, że są do tego przyzwyczajone, niektóre wręcz to lubią i czekają na pieszczoty.

Podsumowując, wystawa kotów w Galerii Krakowskiej była pełna atrakcji. Pojawiło się na niej naprawdę wiele kocich piękności, a każdy z oglądających miał swojego faworyta. Szkoda tylko, że takie wystawy nie odbywają się częściej. 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA W GALERII

 

Najnowsze aktualności

Syn kota Salomona, który naprawia życie ludzi

Autor: Alicya Oss

Mrucząc i pomiaukując nadszedł 17 lutego, czyli Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji jak co roku, musi zagościć na blogu tekst związany z sierściuchami.…

Czytaj dalej

Świętuj Międzynarodowy Dzień Kota! Specjalne pokazy filmu „KEDI” w kinach!

Autor: Stanisław Szewczyk

Wszyscy wiedzą, że w lutym najważniejsza data po Światowym Dniu Pizzy i walentynkach to 17 lutego – Międzynarodowy Dzień Kota!  …

Czytaj dalej

Lutowy numer KOCICH SPRAW do nabycia już od środy - 31.01.2018

Autor: Stanisław Szewczyk

Nowy, lutowy numer KOCICH SPRAW do nabycia już od środy - 31.01.2018 W HOŁDZIE KOTOM OD REDAKCJI Magdale…

Czytaj dalej

Targi dla Zwierzaków 2!

Autor: Stanisław Szewczyk

Po sukcesie pierwszej edycji …

Czytaj dalej